Project: Self-Driving Cars & ΑΙ

5 κύκλοι | Ηλικίες: 14+ (Γ΄ Γυμνασίου – Γ’ Λυκείου & προπτυχιακοί φοιτητές)

Project Αυτόνομων Συστημάτων με έμφαση στους τομείς της Ρομποτικής, της Τεχνητής Νοημοσύνης και της Μηχανικής Μάθησης

Κατασκεύασε και προγραμμάτισε από το μηδέν το δικό σου Self-Driving Car! Ολοκλήρωσε όλους τους κύκλους και λάβε μέρος στο Grand Challenge!

To project Self-Driving Cars & AI περιλαμβάνει 5 διαφορετικούς κύκλους, που καλύπτουν τη σύνθεση, την ολοκλήρωση και τον προγραμματισμό ενός self-driving οχήματος με δυνατότητες αυτόνομης κίνησης, αποφυγής εμποδίων, εξερεύνησης χώρου, με χρήση αισθητήρων, αλγορίθμων και εφαρμογών Τεχνητής Νοημοσύνης.

Σημείωση: Δεν είναι υποχρεωτική η παρακολούθηση όλων των κύκλων. Όμως με την παρακολούθηση και των 5 κύκλων ο συμμετέχοντας θα λαμβάνει Βεβαίωση Συμμετοχής.

ΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΕΥΓΕΝΙΔΟΥ.  ΚΥΚΛΟΙ PROJECT

Κύκλος 4: Self-Driving Car & ΑΙ- based Navigation

Υλοποίηση αλγορίθμων Τεχνητής Νοημοσύνης (ΑΙ) με σκοπό την ευφυή πλοήγηση του self-driving car σε πίστα με σύνθετους δρόμους (έρχεται σύντομα)
Κύκλος 4: Self-Driving Car & ΑΙ- based Navigation