Το Ίδρυμα Ευγενίδου-Κληροδότημα «Μαριάνθη Σίμου», σε συνέχεια της υποστήριξής του προς το Δημοτικό Σχολείο Σίφνου, προχώρησε στον πλήρη εξοπλισμό του Εργαστηρίου Φυσικών Επιστημών του σχολείου, θεωρώντας ιδιαίτερα σημαντική την εξοικείωση των παιδιών με τις φυσικές επιστήμες. Η δωρεά πραγματοποιήθηκε στη μνήμη του Σιφνιού Αντώνη Φύσσα.

Το βίντεο που ακολουθεί, δημιουργήθηκε από το Ίδρυμα Ευγενίδου και είναι αφιερωμένο στον φίλο και συνάδελφο Αντώνη Φύσσα, έναν νέο άνθρωπο που χάθηκε πρόωρα το φετινό καλοκαίρι. Ο Αντώνης Φύσσας εργάστηκε επί 20 χρόνια στο Ίδρυμα Ευγενίδου, δίνοντας τον καλύτερο εαυτό του, διεκδικώντας μια ποιοτική ζωή για τον ίδιο και τους δικούς του και χτίζοντας σχέσεις ζωής με όλους και όλες.

υδ