Δωρεά σχολικού λεωφορείου στο Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Αλεξανδρούπολης
![Δωρεά σχολικού λεωφορείου στο Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Αλεξανδρούπολης Δωρεά σχολικού λεωφορείου στο Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Αλεξανδρούπολης](/media/8374/img_8753.jpg?anchor=center&mode=crop&width=1280&height=800&rnd=132949213670000000)
Tην Πέμπτη, 12 Οκτωβρίου 2017, πραγματοποιήθηκε η επίσημη παράδοση του σχολικού λεωφορείου με ράμπα και θέσεις για αμαξίδια, που δώρισε το Ίδρυμα Ευγενίδου στο Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Αλεξανδρούπολης. Το «παρών» στην εκδήλωση έδωσε ο Πρόεδρος του Ιδρύματος Ευγενίδου, κ. Λεωνίδας Δημητριάδης-Ευγενίδης, ο οποίος αναφέρθηκε στην εξαιρετική δουλειά που γίνεται από το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου. Ο Διευθυντής του Εργαστηρίου, κ. Αθανάσιος Δημαράς, ευχαρίστησε το Ίδρυμα Ευγενίδου, τονίζοντας την τεράστια σημασία της δωρεάς αυτής για την ασφαλή μετάβαση των παιδιών στο σχολείο τους.
υδ