Την Τετάρτη 3 Ιουλίου 2019 πραγματοποιήθηκε τιμητική εκδήλωση με αφορμή την δωρεά του Ιδρύματος Ευγενίδου προς την Σχολή Μετεκπαίδευσης και Επιμόρφωσης Ελληνικής Αστυνομίας.

Η δωρεά αφορούσε σε ηλεκτρονικό εξοπλισμό που προσέφερε το  Ίδρυμα Ευγενίδου μέσω του κληροδοτήματος Μαριάνθης Σίμου.

Η τελετή πραγματοποιήθηκε στο γραφείο του Προϊσταμένου του Επιτελείου της Ελληνικής Αστυνομίας, Αντιστράτηγου Ανδρέα Δασκαλάκη, ο οποίος παρέδωσε τιμητική πλακέτα στον Πρόεδρο του Ιδρύματος Ευγενίδου κ. Λεωνίδα Δημητριάδη-Ευγενίδη.

Παρόντες στην εκδήλωση ήταν ο Αστυνομικός Διευθυντής και Διοικητής της Σχολής Μετεκπαίδευσης και Επιμόρφωσης Ελληνικής Αστυνομίας κ. Αριστείδης Μούρτος, η Διευθύντρια Εκπαιδεύσεως και Ανάπτυξης Ανθρωπίνων Πόρων του Αρχηγείου της Ελληνικής Αστυνομίας Ταξίαρχος Σοφία Λαμπροπούλου και ο κ. Παναγιώτης Αχείμαστος, Νόμιμος Εκπρόσωπος της Διοικούσας Επιτροπής του Ιδρύματος Ευγενίδου.

ιε