Το Ίδρυμα Ευγενίδου στηρίζει ξανά το Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Αλεξανδρούπολης
![Το Ίδρυμα Ευγενίδου στηρίζει ξανά το Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Αλεξανδρούπολης Το Ίδρυμα Ευγενίδου στηρίζει ξανά το Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Αλεξανδρούπολης](/media/8454/alexandr-75.jpg?center=0.64966740576496673,0.73666666666666669&mode=crop&width=1280&height=800&rnd=132966484910000000)
Το Σάββατο 7 Μαΐου πραγματοποιήθηκε η παράδοση του σχολικού λεωφορείου με ράμπα για αμαξίδια, που δώρισε το Ίδρυμα Ευγενίδου στο Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Αλεξανδρούπολης. Το σχολικό παρέλαβε ο Διευθυντής του σχολείου, κ. Αθανάσιος Δημαράς, συνοδευόμενος από τον οδηγό και την συνοδό του σχολικού.
Η δωρεά πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της ευρύτερης προσφοράς του Ιδρύματος Ευγενίδου για την αντιμετώπιση της πανδημίας Covid-19, με σκοπό την αποφυγή συνωστισμού των παιδιών κατά τις μετακινήσεις τους από και προς το σχολείο και την προστασία τους από τους κινδύνους που προκύπτουν από την πανδημία του κορωνοϊού.
υδ