αρχείο
από:
έως:
Διαδραστικά βιβλία, ψηφιακά παιχνίδια και προσομοίωση για την ενίσχυση της ναυτικής εκπαίδευσης

05/04/2023

Στο Συνεδριακό Κέντρο του Ιδρύματος Ευγενίδου πραγματοποιήθηκε το GREENER SHIPPING SUMMIT με θέμα «New Technologies and Education», με τον Διοικητή του Ιδρύματος, τ. Πρύτανη του ΕΜΠ Ιωάννη Γκόλια, να συμμετέχει στο πάνελ των ομιλιών.
«Ας φτάσουν εκεί που ονειρεύονται και εκεί που δεν μπορούν»

08/03/2023

«Ας φτάσουν εκεί που ονειρεύονται και εκεί που δεν μπορούν»

H cpt Γιάννα Σιμώνη, από τις πρώτες Ελληνίδες Πλοιάρχους, Διευθύντρια Σπουδών στο Κέντρο Επιμόρφωσης Στελεχών Εμπορικού Ναυτικού (ΚΕΣΕΝ – τμήμα Πλοιάρχων), δίνει την δική της συμβουλή στη νέα γενιά γυναικών που θέλει να ασχοληθεί με το ναυτικό επάγγελμα.
Περισσότεροι από 800 σπουδαστές της ΑΕΝ Μακεδονίας… επέλεξαν την Ναυτιλία

15/02/2023

Περισσότεροι από 800 σπουδαστές της ΑΕΝ Μακεδονίας… επέλεξαν την Ναυτιλία

Μεγάλη η συμμετοχή των σπουδαστών και μαθητών στο κάλεσμα του Ιδρύματος Ευγενίδου, του περιοδικού «Ναυτικά Χρονικά» και του Isalos.net στο πλαίσιο των πανελλαδικών επιμορφωτικών εκδηλώσεων